23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI (ŞEKER-İŞ)
GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI
 
23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır düşüncesi ışığında işgal güçlerine karşı başlatılan milli mücadele hareketiyle, ulusal egemenliğe dayalı tam bağımsız bir Türkiye'nin temelleri atılmıştır. 

Kutlu Meclisimiz, kurulduğu günden bu yana ‘‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla istiklal ve istikbal mücadelesini sürdürmüştür. Milletimizden aldığı görev ve yetkilerin sorumluluğunu her zaman üstün bir vakarla taşımış ve dünyada eşine çok az rastlanan bir bağımsızlık mücadelesinin karar ve hareket merkezi olmuştur. Milletimize ve milli irademize olan saldırılar, o dönemde olduğu gibi halen varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Ülkemiz üzerinde türlü emelleri olan dış mihraklar ve onların içimizdeki uzantıları, ülkemizi karıştırmak ve bölmek için hala kirli oyunlar oynamaktadır. Aziz milletimizde 15 Temmuz gecesi olduğu bütün bu kötülükleri bertaraf edip galip çıkmasını bilmiş, ihanetin kirli çamuruna batmış olan içerideki uzantılara diz çöktürmüştür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisan tarihini, çocuklara bayram olarak armağan etmiştir ve bilindiği gibi bu bayram dünyadaki ilk çocuk bayramıdır. Bütün dünya çocuklarının bayramı olan bu günde, bayramın neşesini ve gururunu yaşama şansı olmayan çocuklarımız bulunmaktadır. Evine ekmek götürme mücadelesinde olan, ekonominin çarkının ucundan tutan minik eller ise, 21’inci yüzyılda halen Türkiye’nin ve dünyanın ayıbını temsil etmektedir.
Uluslararası sözleşmeler, anayasalar, kanunlar ve hükümetlerin idari tedbirlerine rağmen hâlen çocuk işçiliği modern toplumun kanayan yarası olmaya devam etmekte, milyonlarca çocuk okul yerine işyerinde büyümektedir. Her türlü korumadan yoksun biçimde hayatını idame ettirmeye çabalayan bu çocuklar iş kazaları ve meslek hastalıklarıyla da karşılaşma riskini en fazla barındıran gruptur. Maalesef ki hem düzenlemeler hem de denetimler ve yaptırımlar çocuk işçiliğinin önlenmesinde yetersiz kalmaktadır. Yarınların yaşatıcısı olan çocuklarımıza daha fazla koruma, daha fazla güvenlik ve daha güvenceli bir yaşam bırakılması için tüm sosyal tarafları elini taşın altına koymaya davet ediyoruz.
Bu duygularla, 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi ve bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

Saygılarımla,
İsa Gök
Genel BaşkanSayaç: 257
Side Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel