TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU’NUN 70. KURULUŞ YILI KUTLAMASI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI’NIN (ŞEKER-İŞ)
TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU’NUN 70. KURULUŞ YILINA İLİŞKİN AÇIKLAMA


 
“Toplumların var oluş süreci, içinde yaşadıklarıyla ve anlamlandırdıklarıyla oluşur, kuşaktan kuşağa aktarılır. Kurulduğu 1952 yılından bugüne geride bıraktığı süreçte; acı-tatlı, varlık-yokluk günlerinin yoğurup pişirdiği, haddeden geçirip olgunlaştırdığı, akıl, hikmet ve bilgelik sahibi TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun 70. Yılını kutlamanın ayrı bir gurur, heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Her dönemde uzlaşma kültüründe odak noktasını sorun değil, çözüm olarak gören, benimsenen ortak değerlerin toplumsal bir uyum aracı şekline dönüşmesinde etkin ve yol gösteren, sen-ben değil, biz bilincini olgunlaşma sürecinin en tepesine koyan TÜRK-İŞ, aynı zamanda sorumluluklarını ertelemeyen, çözümsüzlükleri de göz ardı etmeden çözüm yollarına muktedir bir anlayışla hareket ederken, dinamik sorunların gerçek çap ve derinliklerini süreçsel bakış açısını genişleterek ortak akılla çözüm yoluna gitmektedir. 

Sadece yurt içinde değil, uluslararası arenada da entegrasyon düzeyi yüksek temsil kabiliyeti ile ülkemizi en üst seviyede temsil ederken önemli referans kurumları arasına adını yazdıran TÜRK-İŞ, bugün 33 üye sendika ve 1 milyon 250 bini aşan üyesiyle bütün iş kollarında ve ülkenin dört bir yanında aynı anlayış ve heyecanı kaybetmeden yoluna devam etmektedir. Küreselleşme ve yeni teknolojiler, dünyayı ve ekonomiyi yeniden değerlendirme ve anlamlandırma gibi ciddi ve önemli bir sorumluluk anlayışıyla hizmet kalitesini geliştirmek için sürekli çalışmalar yapan Konfederasyonumuzun bugüne kadar olduğu gibi ileride de her zaman çalışma hayatına liderlik etmesi en büyük temennimizdir.

Bu anlamlı gün münasebetiyle kurumsallığını ve markasını zirveye taşıyan TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun başta Sayın Genel Başkanı Ergün Atalay olmak üzere tüm Yönetim Kurulu ve bağlı sendikalarımızın yöneticilerini kutluyor, aynı duygu ve heyecanla çıktığımız bu yolda 70. kuruluş yıldönümünü kutluyor, ebediyete intikal eden sendikacılarımızı rahmetle yâd ediyor, teşkilatımızın çalışan tüm personeline sağlık ve esenlikler temenni ediyorum.

Nice yıllara…”

 
Saygılarımla;
   İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 364