İktisadi İşletmeler

İktisadi işletme bünyesindeki teşekküller şunlardır:

a)  Şeker-İş Ankara Misafirhanesi:

Sendikamızın daha önce Genel Merkez olarak kullanılan ve Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan üç dairesi birleştirilerek misafirhane haline getirilmiş ve yönetimi vakfa devredilmiştir. Dairelerin onarım ve tefrişatınında tamamlanmasıyla, uzun süredir eksikliği hissedilen misafirhanemiz, 25 Mart 1996 tarihinden itibaren üyelerimize hizmet vermeye başlamıştır. İktisadi İşletmenin kurulmasıyla da bu misafirhanemizin işletmesi, İktisadi İşletmeye aktarılmıştır. Daha sonra aynı binada satın alınan bir dairenin de eklenmesiyle 45 yatak kapasiteli hale getirilmiştir.

Ancak bu misafirhanemiz üyelerimizin yoğun taleplerini karşılamakta yetersiz kalması üzerine Sendikamızca Sıhhiye Sağlık Sokak’ta 5 katlı yeni bir bina satın alınarak, misafirhane olarak düzenlenmek üzere tadilat çalışmaları başlatılmıştır.  Eski misafirhanemiz, 20 Ekim 1999 tarihinde Sağlık 1 Sok. No:27 Sıhhiye adresindeki yeni binamıza taşınarak 5 katlı 85 yatak kapasiteli yeni bir misafirhane olarak üyelerimizin hizmetine sunulmuştur. 1999 senesinden bugüne kadar üyelerimize hizmet eden  Misafirhanemiz arada yapılan tadilatlara rağmen eskimiş ve yıpranmış bunun üzerine  komple tadilat ihtiyacı duyulmuştur. Bunun üzerine  2012 yılında Sendikamız tarafından büyük bir değişiklik düşünülerek çalışmalara başlanmış ve komple eski kat şekli yıkılıp yeniden projesi çizilen misafirhanemiz her katta 6 adet İki kişilik ve 1 adet tek kişilik odalar halinde toplam 37 oda ve 70 yatak kapasitesi ile yapımına başlanmıştır, yapılan tadilat neticesinde üyelerimize yıldızlı otel lüksünde rahat ve ferah bir ortam içinde konaklayabilmeleri için odalarımız lcd tv, minibarlı, makyaj masası, valizlik, dolap ve komple yenilenen yatakları ile üyelerimizin aileleri ile birlikte lüks içinde huzurlu bir aile ortamında konaklayabilmelerini sağlamak amaçlanmış misafirhanemiz, lobisinden terasına kadar  çok kısa bir zaman zarfında yapılmış olarak tekrar hizmete açılmıştır. Misafirhanemiz İktisadi İşletmemiz aracılığıyla vakfımıza da gelir kaynağı olmayı hedeflenmiş ve bu konuda verilen emeklerin ne kadar haklı olduğu faaliyete tekrar girmesi ile görülmeye başlanmıştır       

b) Lokanta İşletmesi :

Sendikamızın giriş katı lokanta alarak hizmet vermesi amacıyla vakfımız tarafından kiralanarak tamirat ve teşrifat çalışmaları tamamlanmış,  23 Temmuz 1999 tarihinde açılışı yapılarak hizmete sunulmuştur.

1999 senesinden bugüne kadar faaliyet gösteren lokantamız arada yapılan tadilatlara rağmen eskimiş ve yıpranmış bunun üzerine  komple tadilat ihtiyacı duyulmuştur. Bu sebeple  2015 yılında Sendikamız tarafından büyük bir değişiklik düşünülerek çalışmalara başlanmış ve bir aylık kısa bir sürede lokantamız komple modern ve ferah bir şekilde tadilatı yapılarak tekrar hizmete sunulmuştur.

            Lokantamız ŞEKER ANADOLU MUTFAĞI adı altında, hem merkez personelimiz ile Ankara’ya gelen Şube Başkanlarımız ve üyelerimizin yemek ihtiyaçlarını gidermek, hemde halka  hizmet vermektedir. Açılışından bu yana temiz ve nezih ortamıyla dikkatleri kısa zaman da toplayan lokantamız, Böylece İktisadi işletmemiz aracılılığıyla vakfımıza gelir kaynağıda oluşturmaktır.Sayaç: 9003