Şeker-iş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök: 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

ŞEKER-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLAMIŞ OLDUĞU MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi nedeniyle, 1981 yılından bu yana 24 Kasım “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen sevgi, şefkat ve fedakârlık mesleği olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir.

İyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne sahip milletlerin temel özelliği eğitime büyük önem vermesidir. Milletlerin varlığını sürdürmesi, kalkınması için eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin çok büyük fedakârlıkla çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutacaktır. Öğretmenlerimiz milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır. Büyük bir özveriyle, sabırla, titizlikle çalışan öğretmenlerimiz, kültürümüzü yarınlarımız olan gençlere aktarmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle güzel ülkemizin her karışında vazifelerini hakkıyla yerine getiren öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutlarken, bu vesileyle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yâd ederim.
Saygılarımla,
İsa GÖK
Genel Başkan

 Sayaç: 1023