MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR KONFEDERASYONUMUZ TÜRK-İŞ’E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR KONFEDERASYONUMUZ TÜRK-İŞ’E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ.


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Bakan Akar, "Yurt içi ve sınır ötesinde ülkemizin ve asil milletimizin savunması, güvenliği için yaptığı çalışmalarda, işçilerimizin bizimle beraber olduğunu her zaman hissediyoruz" dedi.

Bakan Hulusi Akar, Türk-İş Genel Merkezi'ndeki ziyarette, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne gösterdikleri ilgi ve yakın destekten dolayı teşekkür ederek sözlerine başladı. Alın teri ve emeğin saygınlığına vurgu yapan Akar, "Onların hakkının hukukunun uygun şekilde mevcut imkânlarla en iyi şekilde karşılanması için hükümetimiz, devletimiz elinden gelen gayreti gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuları yakından takip ediyor, her zaman işçilerin yanında olduğunu ifade ediyor. Yurt içi ve sınır ötesinde ülkemizin ve asil milletimizin savunması, güvenliği için yaptığı çalışmalarda işçilerimizin bizimle beraber olduğunu her zaman hissediyoruz. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan işçilerimizin rahatı, huzuru, refahı için elimizden gelen ne varsa bütün imkânlarımızı seferber ettiğimizi de bilmenizi istiyoruz. Onlar bizim ayrılmaz bir parçamız. Onların emekleri, gayretleri Mehmetçik için çok önemli" dedi.

Mehmetçiğin eğitimi kadar sahip olduğu imkânların da önemli olduğunu belirten Akar, "Elimizdeki silahı, aracı, gereci yapanların işçiler olduğunun tamamen bilincindeyiz ve onların gayretlerini de her zaman takdirle karşılıyoruz" diye konuştu. 
"Çarklar dönüyorsa işçinin büyük emeği var"

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ'in 1 milyon 200 bin üyesi olan 6 milyonluk büyük bir aile olduğunu belirtti. Konfederasyonun seneye 70'inci yaşını kutlayacağını dile getiren ATALAY, "Bu kurum her dönem öncelikle Türkiye'den sonra temsil ettiği işçilerden yana olmuştur. Türkiye varsa sendika var, parti var, dernek var, oda var, Türkiye yoksa hiçbir şeyin anlamı yok." diye konuştu.

Genel Başkan ATALAY, "Covid-19 salgını sürecinden çarklar dönüyorsa, ekonomi büyüyorsa bunda işçinin büyük emeği var. Hepsine minnettarız." ifadelerini kullandı.


 Sayaç: 1183