TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI, GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ ün MEVLİD KANDİLİ MESAJISevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in varlık âlemini şereflendirmesinin yıldönümünde bir Mevlid kandiline daha ulaşmanın huzur ve coşkusunu yaşıyoruz. 

Hz. Muhammed (S.A.V)’in, dünyamızı şereflendirmesi ile insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmış, O’nun Mekke’de yaktığı tevhit meşalesi ile karanlıklar, aydınlığa; kin ve nefret, şefkat ve merhamete dönüşmüştür.

Efendimiz (S.A.V) bir kavmin veya bir milletin kurtuluşu için değil, tüm insanlığın kurtuluşu için gönderilmiştir. O insanlığı bir ve tek olan Âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a inanmaya ve yalnızca O’na kul olmaya, doğruluğa, adalete ve güzel ahlaka davet etmiş ve O’nun bu yüce daveti; zulme adalet, cehalete bilgi, vicdansızlığa merhamet, düşmanlıklara karşı barış ve kardeşlik olmuştur.

Bizi bir arada tutan, bağlarımızı güçlendiren kutsal günlerimiz; günlük hayatın telaşından uzaklaşıp paylaşımlarımızı yoğun yaşadığımız, dayanışma ve birlikteliklerimizi daha da arttırdığımız önemli günlerdir. Barış, dostluk, kardeşlik duygularına katkı sunması dileğiyle, İslam Âleminin Mevlid Kandili’ni kutluyor ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasına temenni ediyorum.
 

                        Saygılarımla,
           İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 518