TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI


“Bugün milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Şüphesiz bayramlar, birlik ve beraberliğe en zor koşullar altında bile sahip çıkmanın ve özellikle Türk ulusunun her türlü sorunun üstesinden gelmesinin en büyük güvencesidir. Bizi bir millet yapan, nihai olarak bu milleti eğilmez ve baş edilemez kudret haline getiren bayramların yüksek erdem ve esenliğidir. Bu sebeple ünlü şairimiz Yahya Kemal’in “Dili bir, gönlü bir, imanı bir insan yığını/Görüyor varlığının bir yere toplandığını” diyerek anlattığı bayram sabahının o kuşatıcı iklimini hayatımızın her santimetresine daha iyi aksettirmek önceliğimiz olmalıdır.

Başta ülkemizde binlerce insanın yaşamını kaybettiği son depremler sonrası içinden geçtiğimiz sancılı süreçte global bir sorun haline dönüşen ekonomik kriz ülkemizi de olumsuz yönde etkilemiştir. Milletimiz ekonomik sorunların aşılması için, bugüne kadar nasıl büyük fedakârlıklarda bulunduysa, şüphesiz bundan sonra da yüksek bir sorumluluk duygusuyla hareket etme duyarlılığını sabırla gösterecektir. İşte Türkiye’nin bu sancılı ve sorunlar yumağı ile dolu gündeminde Kurban Bayramı’nın yeni bir soluk olması, yaraları sarması, yeni bir umut ve hedef birlikteliği sağlaması öncelikli temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramı’nın, dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğimizin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere Aziz milletimizin ve Türk-İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyorum.”

 
Saygılarımla;
    İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 555