Türkiye Gıda Ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök’ün Kurban Bayramı Mesajı

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI
İSA GÖK’ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI


İnsana özgü değerlerin paylaşılmasına vesile olan, toplumsal yapıyı güçlendiren ve toplumsal yaşamı zenginleştiren bir Bayram'ı daha karşılamanın hazzını ve coşkusunu yaşamaktayız. Barış ve adalete yüzyıllarca öncülük eden büyük bir medeniyetin mirasçıları olarak geçmişte olduğu gibi bugün de o dayanışma ruhunu her yere taşımaya, yaşanan acıları da sevinçlerimiz gibi paylaşmaya devam edeceğimize olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. 

Bu mübarek günlerde en büyük duamız; asırlardır birlikte saf tutarak, birlikte zaferler kazanıp, birlikte heyecan duyarak, birlikte ağlayıp, birlikte gülerek pekiştirdiğimiz Türk Milletinin kardeşliğinin sadece bu günlerde hatırlanmayıp her zaman ve her daim birlik ve beraberlik içinde olmasıdır.

Bu birlik ve beraberlik duygusu içerisinde pandemi sürecini de halkımızın ve devletimizin birlikte aşacağına olan inancımız tamdır. Bu bayram tüm halkımızdan dileğimiz, bayram sevincimizin gölgede kalmaması için sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulmasıdır. 

Nitekim toplum sağlığına dair endişelerin geride kaldığı, refah içerisinde yarınlarına güvenle bakan, mevcut sorunlarını aşmış, herkesin gıpta ile baktığı, bölgesinde ve dünyada ağırlığını ve saygınlığını sürdüren bir Türkiye için el ele vererek hedeflerimizi sağlam temeller üzerine oturtmak temel amacımız olmalıdır. Bu doğrultuda ülke olarak korona salgınıyla birlikte, sağlık mücadelesi ardı ekonomi mücadelesine girişilen bu dönemde, “avuçlarımızda duran bu büyük şeker servetinin ne kadarını kullanabiliyoruz?” sorusunu masaya yatırmalı, “Devlet eli, paydaş birleşimiyle” atılım sağlayabileceğimiz şeker sektörünün kalkınmasının önündeki miyop vizyona son vererek, gerekli icraatleri hayata geçirmeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın ülkemize ve tüm insanlığa zor günler geçirdiğimizi bu pandemi sürecinde, başta sağlık olmak üzere; barışı, kardeşliği, hoşgörüyü ve dayanışmayı getirmesini diliyor, tüm İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. 
   Saygılarımla, 
                                                                                                                       İsa GÖK 
                                                                                                               Genel Başkan Sayaç: 115
Side Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel