İSRAİL’İN YAPMIŞ OLDUĞU BU SOYKIRIMI NEFRETLE KINIYORUZ!


Günlerdir Ortadoğu’da süren insanlık suçu niteliğindeki çatışmaları kaygı, dehşet ve üzüntüyle takip etmekteyiz.
İnsani duyguların, vicdanın ve savaş hukuku kurallarının yok sayıldığı çatışmalarda dünyanın gözü önünde sivillerin güvenli olduğu gerekçesiyle sığındığı, içerisinde çocukların, masum sivillerin olduğu Gazze’deki El Ehl-i Baptist Hastanesi’ne yapılan İsrail saldırısında yüzlerce insanın katledilmesini ve yapılan bu soykırımı nefretle kınıyoruz. 

Irak’ta, Suriye’de işlenen cinayetleri, Mısır’da demokrasinin katledilmesini Batı dünyası alçak bir şuurla seyirci koltuğunda izlemiştir. Batı, suskunluğunu koruyarak meşrulaştırdığı darbecilerin yanında yer almıştır. Dünyanın yaşanan vahşet tablosu karşısındaki suskunluğu, insanlığın hafızasına canlı canlı kazınmaya devam etmektedir. Çünkü; Batı, çıkarları neredeyse oradadır.

Müslüman coğrafyası olarak bugün girdiğimiz imtihanları göğüslerken elbette dün yaşadıklarımızı unutmuyor; yaşanan zülumleri, kaybedilen yaşamları, sahile vuran küçük bedenleri, sessiz çığlığını tüm dünyaya haykıran Ümran’ları hafızalarımızda ve yüreklerimizde taşıyarak yürüyoruz. Neredeyse yüzyıldır Doğu Türkistan, Bosna’da, Filistin, Irak, Kırım, Afganistan’da yaşanan karışıklıklar, zulümler, katliamlarla acımasızlığın gölgesine itildiği acı bir gerçektir. 

Şunu unutmasınlar ki; Dünyanın bir köşesinde yavrular katledilirken, yurtlarından sökülüp atılırken dünyanın başka yerlerinde yaşayan insanların huzur ve refah içerisinde yaşaması mümkün değildir.

Bugün Gazze’de yaşanan içler acısı dramda insanlık, bir hastanenin enkazı altında kalmıştır. Özellikle ülkemizde olur olmadık olaylara tepki vererek şımarıklık ve azgınlılarıyla meydanlarda attıkları nutuklarla toplum mühendisliği yapan vicdan ambalajlı sivil toplum örgütleri ve insan hakları savunucuları şunu bilmelidirler ki, katledilen mazlum insanlara karşı sessizlik sizi tarihin çöp sepetine atarak orada öğütecektir.

İnsani değerlerden yoksun saldırılara karşı BM ve uluslararası kuruluşları bu vahşete 'dur' demeye ve soykırım yapanlara karşı insanlığın ve tarihin şahitliğinde en ağır cezayı almaları yönünde hareket etmeye davet ediyoruz.
 
Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Saygılarımla;
İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 706