18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı Münasebetiyle Yayınlamış Olduğu Mesajıdır

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YILI MÜNASEBETİYLE YAYINLAMIŞ OLDUĞU MESAJIDIR

Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milletinin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin, bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücü ile Türk milletini yüceltme ülküsünün de ihtişamlı ve mukaddes bir hatırasıdır. Çelik ve barutun, inanç ve azim karşısında diz çöküşünün bir kanıtı olan Çanakkale Zaferi'nin, şartlar ne olursa olsun en zor zamanlarda hangi fedakârlıkların yapılacağını göstermesi bakımından tarihi bir önemi bulunmaktadır.
Dün Çanakkale'de, bugün Afrin’de ve vatanımızın değişik yörelerinde terörist mihraklara karşı sürdürülen mücadele sonucunda, şehit düşmüş kahramanlarımızın önem ve kıymeti her zaman bilinmeli, aziz hatıraları her zaman yaşatılmalıdır.
Türk milletinin, ayrışma ve farklılaşma tuzaklarına düşmeden, oynanan oyunların farkına vararak dünün muhteşem mücadelelerine sahip çıkacağına olan inancımızla, tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza; bugün milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş evlatlarımıza ve kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.
Saygılarımla,
    İsa GÖK
 Genel Başkan