Türkiye’ye Parmak Sallayanlara Bu Bedel Ödetilecektir

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN AFRİN’DE ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZE YÖNELİK 10 ŞUBAT 2018 TARİHLİ AÇIKLAMASIDIR
 
 
“TÜRKİYE’YE PARMAK SALLAYANLARA BU BEDEL ÖDETİLECEKTİR”
 
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan 'Zeytin Dalı Harekâtı'nın 22'nci gününde 11 askerimizin şehit olduğu haberi bir kez daha içimize ateş düşürmüştür.
 
‘Düğüne gidiyoruz' diyerek aileleriyle helalleşen Uzman Erbaş Enes Sarıaslan, Uzman Çavuş Hamza Karacaoğlu,   Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş, Sözleşmeli Uzman Erbaş Enes Sarıaslan, Uzman Çavuş Halis Koca, Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman, Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın, Piyade Uzman Çavuş Koray Karaca, Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut, Uzman Çavuş Serdar Ege, Uzman Çavuş Hüseyin Şahin, şehadetin en yüce makamına erişmiştir.
 
Her ne olursa olsun Türkiye’ye yanlış hesap içinde diyerek parmak sallayan hiçbir müstevli, hiçbir kanlı hesap işe yaramayacak, hedefine ulaşamayacaktır. Türkiye böylesine işbirlikleri ve ihanetlere geçit vermeyecek kararlılık ve güce sahiptir. Çünkü, Büyük Türk Milleti tarih sahnesine çıktığı andan itibaren bağımsızlığından ödün vermemiş, birlik ve beraberliğinden hiçbir zaman ayrılmamıştır. 
 
…Şehidim rahat uyu 
Biz bekleriz vatanı
Bu millet affeder mi
Sana kurşun atanı…
 
Dizelerindeki gibi Ülkemizin bekası için gerekirse 80 milyon, asker olur, hainlerin üzerine gök kubbeyi çökertir, Milli bekamızı tehdit edecek her kim ya da ülke olursa olsun bunun bedelini ödetiriz.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu günde hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavi gören yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.
Saygılarımla,
  İsa GÖK
Genel Başkan