GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ MESAJI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 98. YILDÖNÜMÜ MESAJI

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümünü idrak ederken bir kez daha sevinçliyiz, gururluyuz.

Cumhuriyet, Cumhurun bizzat egemenliği devralması geçtiğimiz yüzyılın en mühim stratejik şahlanışı, en kayda değer tarihsel silkinişi olarak milli hafızalardaki yerini almıştır. Bu ülkenin toplumsal değerlerine, acılarına her zaman yakın durmuş, sorunlarını gözlemlemiş, bu çabaları sayesinde toplumca ödüllendirilmiş veya bu uğurda acılar çekmiş aziz Türk Milletinin omuzları üzerinde yükselmiştir. 

Vatanımız için bir dönüm noktasını ifade eden bu mana yüklü güzel bayram, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. Türk’süz Anadolu hesabı yapanlara, devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevap, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla verilmiştir. 

‘Ekmeksiz yaşarım, hürriyetsiz asla’ düsturuna büyük bedeller ödemiş bir milletin fertleri olan pancar üreticileri ve şeker işçileri de bu manada sadece kendisi için değil, bütün insanlık adına ‘Mesele vatansa ve gerisi teferruattır’ anlayışı içinde zorlu şartlara rağmen çalışmanın, üretmenin, kısaca ilkeli duruşun ve fedakarlığın sembolü olmuştur.

İşte Türkiye’nin sahip olduğu bu devlet geleneği, demokrasi kültürü ve güçlü toplumsal dokusuyla stratejik öneme haiz bir ülke konumunda olması Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi milletimizin en büyük eseridir.

Bu bilinçten hareketle Cumhuriyetimizin 98. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kurucu kahramanlarımıza, vatan ve millet için hayatlarından vazgeçen ve milletimizin gönlünde ölümsüzleşen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla anıyorum.”
 
İsa GÖK
                                            Genel Başkan

 Sayaç: 316