TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI’NIN (ŞEKER-İŞ) 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

  TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI’NIN (ŞEKER-İŞ)
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
 
30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine reva görülen esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine bir yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermişlerdir.

Bu şanlı 30 Ağustos Zaferi; 1071’in Ağustos’unda Sultan Alparslan’ın bize vatan kıldığı Anadolu’da, ilelebet var olacağımızın yedi düvele karşı bir kez daha ilanıdır. Bu Zafer; ölürsem şehit, kalırsam gazi inancıyla gözünü kırpmadan hayatını ortaya koyan ecdadımızın cesaret nişanıdır. 

30 Ağustos Zaferi; Gazi Mustafa Kemal’in “Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.” sözünün en güzel teminatıdır. Tarih boyunca gücünü, birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin sahip olduğu mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenme anlayışı ve Büyük Taarruz Ruhu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız badireleri aşmamızda en büyük güvencemiz olacaktır.

Son sözle, şanlı zaferimizin 101’inci yıl dönümü vesilesiyle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Malazgirt’ten Dumlupınar’a canını hiçe sayarak bize bu vatanı emanet kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyor, Yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz.
 
Saygılarımla;
İsa GÖK
             Genel BaşkanSayaç: 504