Türkiye Gıda Ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök Ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle Yayınladığı Mesajdır“SAHİP OLDUĞUMUZ KARARLILIK, İNANÇ VE İDEALLER,           
BİZİ HAK ETTİĞİMİZ YARINLARA TAŞIYACAKTIR  ”

 
Dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yılını kutlamaktan dolayı büyük bir coşku ve mutluluk duymaktayız. Bu şanlı zaferdir ki, birlik ve beraberlik zincirimizin ne denli güçlü bir şekilde birbirine kenetli olduğunun en kutsal örneğidir.

Malazgirt’ten Çanakkale, Büyük Taarruz ve Kurtuluş savaşına kadar milletimizin bağımsızlık ve bütünlüğünü koruma mücadelesi ve kararlılığı tarihin her sahnesinde emsalsiz bir şekilde yerini almıştır. 

30 Ağustos zafer bayramı da işte bu şahlanış hikayesinin en kudretli halkalarından biridir. Çünkü tarihimizin her döneminde, tıpkı bugün olduğu gibi dış mihrakların odak ülkesi olarak her daim süregelen menfaat savaşlarında coğrafyamıza ve zenginliklerimize göz dikenlerin hedefi halini aldığımız gerçeğiyle mücadele içinde olduk. Cumhuriyet tarihi boyunca devletimiz ve milletimiz arasındaki kuvvetli bağı zayıflatmaya yönelik tüm zehirli çabalar karşısında teyakkuzu elden bırakmadık. 15 Temmuz'da olduğu gibi kardeşliğimize yönelik tüm tehditler karşısında saldırıları millet olarak göğüsledik; birliğimizi, beraberliğimizi ve dayanışmamızı güçlendirdik, iç ve dış tüm düşmanlar karşısına tek vücut olarak çıkabildik.
İşte bugün aynı şekilde, güney sınırımızda yaşanan güvenlik sorunumuza binaen aynı kararlılık ve inançla mücadele ediyor, ardı sıra devam eden operasyonlarla bu cennet vatanın tek bir taşından taviz vermeden ciddi tehditlerin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

Bu vatan evlatları olarak, 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' dizelerindeki şuurla ülke olarak yaşadığımız tüm tehditlerin üstesinden geleceğimize yürekten inanıyor, vatan üzerinde kurgulanan tüm sinsi planlar karşısında göstereceğimiz cesaret ve dirayetle yüzümüzün akı ile çıkacağımızdan kimsenin şüphe duymaması gerekliliğinin altını çizmek istiyorum.

Bu duygularla, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve canlarını bu uğurda feda eden tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın Zafer Bayramını tebrik ediyorum. 


                          
                                                                                                                Saygılarımla,
 
                                                                                                                       İsa GÖK 
                                                                                                               Genel Başkan Sayaç: 1113