TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ)’NIN BERAT KANDİLİ MESAJI

“ZİHİNLERİMİZİ BERRAKLAŞTIRAN BERAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN”

“Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

Gönüllerimizin ayrıcalıklı bir coşku yaşadığı, Yüce Allah’ın affıyla günahlardan silkinmeyi, arınmayı ve kendine gelmeyi umduğumuz kutlu bir zaman dilimi olan bu gece, aynı zamanda Kur’an ayı olarak da kabul edilen rahmet ve mağfiret mevsimi mübarek Ramazan ayına yaklaştığımızı müjdelemektedir.

Bu rahmet gecesi, manen büyük sıkıntılar içerisinde olan insanlığın, oluk oluk kanı akıtılan Türk-İslam dünyasındaki soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın, zulüm ve soykırımlardan kurtulmalarına, ümitlerinin ve kararlılıklarının artmasına vesile olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Alemi’nin ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran Berat Kandilini kutlarım.”


Saygılarımla,

   İsa GÖK

Genel BaşkanSayaç: 161