Türkşeker’de 29. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Türkşeker’de 29. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Kamuda çalışan işçileri kapsayan çerçeve protokolün Türk-İş ile hükümet arasında akdedilmesinin ardından; Şeker-İş Sendikası, Türkşeker’e ait şeker fabrikalarındaki üyeleri için toplu iş sözleşmesini bağıtladı. 2021-2023 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 19 Ağustos 2021 tarihinde Türkşeker Genel Müdürlüğünde anlaşma tutanağının imzalanmasıyla sona erdi.

Protokolle zam oranları “ilk yıl birinci altı ay için yüzde 12; ikinci altı ay için yüzde 5+enflasyon farkı, ikinci yıl birinci altı ay için yüzde 5+enflasyon farkı ve ikinci yıl ikinci altı ay için yüzde 5+ enflasyon farkı” olarak belirlendi.

Türk-İş ile hükümet arasında imzalanan kamu çerçeve protokolü uyarınca; hizmet zammı maddesi ilave edilerek şeker-iş üyesi işçilerimize her tam hizmet yılı için brüt 7,00 TL/ay hizmet zammı verildi. 2020 yılında alınan teknisyen/tarım işçisi ve tekniker/depo işçilerine 31.08.2021 tarihindeki yevmiyelerine 2,00 TL iyileştirme yapılarak, ayrıca ücret zamları uygulanacak. Sürekli işçi kadrolarına alınanlar için; taban ücret seviyeleri yükseltilerek 01.01.2022 tarihinde yapılacak kadro ihdasıyla ilk grup terfi sınavında başarılı olanların terfileri sağlanacak. Sendikamız Şeker-İş üye olan işçilerimizin yıllık ücretli izinleri 1 gün artırılacak. Ayrıca diğer madde değişiklikleriyle de kamu şeker fabrikaları çalışanlarına önemli kazanımlar elde edildi.
29. dönem toplu iş sözleşmesinin camiamıza hayırlar getirmesini dileriz. 

  Sayaç: 1518
Side Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel