TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

“SÖZLERİMİZ KİFAYETSİZ HÜZNÜMÜZ NİHAYETSİZ”
 

“Miraç, merdiven demektir. Resulullah Efendimizin göklere çıkarıldığı, bilinmeyen yerlere götürüldüğü gecedir. İsrâ ve Miraç olarak ifade edilen bu ilâhî ikram, bütün beşerî perdeler kaldırılarak idrâklerin ötesinde ve tamamen ilâhî ölçülerle gerçekleşen bir lütuftur.

Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller, hepimiz için ruhani bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkânı sağlayan gecelerdir. Allah’ın, Hazreti Muhammed'e insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan on iki emri vahyettiği Miraç Kandili, Peygamber Efendimizin hikmet dolu yolculuğunu gerçekleştirdiği ve tüm insanlara Cenabı Hak’tan müjdelerle döndüğü ruhumuzu ve kalbimizi aydınlatan önemli bir gecedir.

Allah, insanları yalnızca güçlerinin yettiği şeylerle yükümlü tutar. İnsanların kazandıkları iyilikler kendilerine olduğu gibi kötülükler de kendilerinedir. Bu mübarek gecede ve hayatımızın her anında insanlığın mukaddes kitabı Kuran-ı Kerim’in kılavuzluğundan ayrılmadan yapacağımız en büyük dua; ‘Ey Rabbim eğer yükümlülüklerimizi unutursak bizi bundan dolayı cezalandırma, bizleri affet’ olmalıdır.

Bilgileri yetersiz, sözleri kifayetsiz, yaşadığımız hüznü nihayetsiz bırakan deprem ve diğer felaketlerden ders çıkarmak temennisiyle, bu mübarek gecede Kahramanmaraş Merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve mağfiret, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Büyük acımıza rağmen devlet-millet işbirliğinin en kadim örneğini sergileyen, enkaz altında kalanlar için soğuğa, ayaza, uykusuzluğa, daha pek çok zorluğa rağmen cansiperane bir şekilde gayret gösteren tüm kurtarma ekiplerimize, binlerce kilometre uzaklıktan gelerek çalışmalara katılan yabancı ülke ekiplerine, gönüllülerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah, bir daha insanlığa böyle acılar yaşatmasın. Miraç Kandilimiz mübarek olsun.”
 

İsa GÖK

        Genel BaşkanSayaç: 1049