Sendikamız Tarafından Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Desteğiyle Yapılan Proje Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

Sendikamız tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Desteğiyle Yapılan Proje Eğitim Semineri gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenen Sendikamız Şeker-İş‘in düzenlediği “Çalışma Hayatında Kadın Çalışanların Sorunları ve İş Yaşam Dengesi Oluşturulması, İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürünün Yaygınlaştırılması ve İlk Yardım Eğitimleri” 23-26 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Konfederasyonumuz Türk-İş‘in değerli genel başkanı sayın Ergün Atalay‘ın eğitimler öncesi katılımlarının gerçekleştiği  toplantılara ülkemizin dört bir yanından gelen kadın üyelerimizin katılımları sağlanmıştır.  Sendikamız  Genel Başkanı Sayın İsa Gök, toplantının açılış konuşmasında, Giresun'daki selde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yararlananlara acil şifalar dilerken, son günlerde ülkemize verilen büyük müjdenin önemli bir dönüm noktası olarak doğalgaz keşfinin enerjide dışa bağımlılığa ket vuracak büyük bir adım oldugunu belirtmiştir.

Kadının elinin değdiği her şeyin güzelleştiğini ifade eden Gök, iş ve sendikal yaşamda da daha çok kadını görmek istediklerini ifade etmiştir. Çalışma hayatında kadınların karşılaştığı sorunların ele alındığı toplantıda genel başkan  Gök, şunları kaydetti:

"Sendikamız, üyelerine sosyal ve ekonomik kazanımlar sağlamak, çalışma hayatımızda kadın çalışanlara yönelik farkındalığı oluşturmak ve iş yerlerinde çalışma barışını sürdürmek için çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor. İşçi sağlığının gözetildiği, üretim kapasitesinin verimli olarak kullanıldığı, işçinin hem iş yerinde hem de sosyal hayatında sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi bizim birinci önceliğimizdir. Bu kapsamda üyelerimizi düzenlediğimiz eğitimlerle donatarak üstümüze düşenin en iyisini gerçekleştirme gayreti taşıyoruz." vurgusunda bulunmuştur.

 Toplantı konuları yanı sıra şeker sektörü kapsamında sürdürülen mücadeleler hakkında bilgiler vererek,  bugün halen süre gelen sanayimizin en büyük sorunlarından biri olan geçici işçilerin kadroya alınmaları meselesinin biran evvel çözüme kavuşturulması gerektiğinin altını çizen genel başkanımız, ilgili mercilere sevkedilmiş konunun takipçisi olmaktan asla ödün vermeyeceklerini belirtmiştir. Eğitim seminerimiz, sertifika takdimi ile sonlandırılmıştır.Sayaç: 184
Side Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel