TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJI
 
“Bugün; imkânsız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından kazanılmış ve millete armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yıldönümünü milletçe ayrı bir gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz.

Aziz şehitlerimizin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakârlıklarını da yüreğimizde hissederken, bu kahramanlıkların neticesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacağını biliyoruz.
Tıpkı, İmparatorluğun son döneminde olduğu gibi, bu gün de devlet ve millet olarak çevremizde yaşanan ve ülkemizi hedef alan çok büyük ve ciddi sorunlarla yüz yüzeyiz. Bu sorunların varlık ve bekamızı tehdit eder hale gelmesine asla izin veremeyiz. Bu nedenledir ki, üniter yapımızı, tam bağımsızlığımızı ve vatan toprakları üzerindeki egemenlik haklarımızı tartışmalı hale getirebilecek her türlü gelişme ve anlayışlara karşı milletçe dikkatli ve uyanık olmak durumundayız.
Türkiye Cumhuriyeti, 85 milyonluk nüfusu, yer altı zenginlikleri, beşeri kaynakları ve stratejik üstünlüğü ile kuruluş yıllarındaki gibi, bugün de bölgesinde güçlü bir denge unsuru olma özelliği ile Türkiye Yüzyılına emin adımlarla girmektedir. 
Bizler, her türlü fitne ve tezgâha, Türk Milleti’nin ve devletinin büyüklüğü ve azametini test etmeye kalkışanlara rağmen, Türkiye Yüzyılında millet-devlet bütünleşmesini sağlayarak kirli ittifakları bozmalıyız. Çünkü biz; Hep birlikte Türk Milleti’yiz ve dünyanın en güzel, en şerefli, en anlamlı bayrağının sahibiyiz. Hilalin göğsünde yıldız tuğralı al bayrağımızın ebediyen rüzgâr alması için milletçe, sen ben kavgalarını bir tarafa bırakarak, yüksek sadakatle ve şuurla bayrağına, imanına, vatanına, milletine, devletine ve istiklaline sahip çıkarak yeniden dirilişle sonsuza kadar var olmalıyız.

Bu önemli gün vesilesiyle, tarih boyunca vermekte olduğumuz “var olma” mücadelesinde, canlarını feda ederek, kutsal vatan topraklarıyla bütünleşen aziz şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla yâd ediyor, Cumhuriyetimizin 100. Yılını en içten duygularımla kutluyorum.”
 
Saygılarımla;
   İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 525