Kudüs Filistin’in Başkentidir Ve Asırlar Boyunca Da Öyle Kalacaktır.

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN ABD’NİN ELÇİLİĞİNİ TEL-AVİV’DEN KUDÜS’E TAŞIMASINA İLİŞKİN 14 MAYIS 2018 TARİHLİ AÇIKLAMASIDIR

ABD Başkanı Donald Trump’ın, İsrail’le el ele vererek dünyayı oldubittiye getirip Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin ardından Tel Aviv'deki Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ateşe benzin dökmekle eşdeğerdir.

Asırlardır derin zaaf alanları belirleyerek, her müdahaleyi bu zaaf alanları üzerinden yürütme planları yapanlar, şimdi; etnik çatışmalar, mezhep savaşları üzerinden bütün İslam coğrafyasını büyük bir yıkıma sürükleyen ateşin fitilini yakmakta, 21. Yüzyıla yayılacak şekilde felaket ve kaos senaryoları üretmektedirler. Yemen’den Suriye’ye, Libya’dan Irak’a kadar nerede bir kaos, çatışma ve gözyaşı varsa hep Müslüman topraklarındadır. Bunu yapanlar, bugün “eksen” oluşturmaya çalıştığımız ABD, İsrail ve İngiltere’den başkası değildir. Müslümanları tarih dışına itmeyi amaçlayan büyük istilanın en vahim tablosu son yıllarda iyiden iyiye kendisini hissettirmektedir. “Savaşı İslam’ın kalbine, merkezine taşıyacağız” diyenler, Arap ülkeleri arasında Türkiye karşıtı yeni cephe oluşturmaktadırlar. Tehlikenin boyutu gerçekten de büyüktür. Temel amaçları Suriye’den coğrafyanın her köşesine, Türkiye’nin elini zayıflatmak, boşa çıkarmak ve sonunda işgal etmek olan, içeride ise ardı ardına ağır saldırılara maruz bırakılarak, terör örgütleri üzerinden yıpratılmak ve kuşatma altına alınmak istenen, iç savaşla yüzleştirilip yok edilmek istenen Türkiye, çadır devleti haline dönüştürülmek istenmektedir.

Bu aziz milleti Tanrı Dağlarından Maveraünnehir’e, oradan Hira Dağına ve nihayet Malazgirt önlerine getiren bir ilahi kaderdir. Kör karanlıklarda gözlerine gaflet, dalalet ve ihanet sürmesi çekenler, bin yılık kardeşlik hukukunu gözeten bu milletin sinir uçlarına daha fazla dokunmamalıdırlar. Şu unutulmamalıdır ki, tuzak kuranlar kendi tuzaklarında, çukur açanlar kendi açtıkları çukurlarda kaybolacaklardır. Kudüs Filistin’in Başkentidir ve asırlar boyunca da öyle kalacaktır.

 

Saygılarımla,

İsa GÖK

Genel Başkan