Tüm Halkımızın Başı Sağolsun

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN AFRİN’DE ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZE YÖNELİK 02.03.2018 TARİHLİ MESAJIDIR

Gün olur acılar ortaya çıkar. Gün olur kalpler mahzunlaşır. Gün olur kelimeler tükenir. Ciğerler yanar. Gün olur acı tüm Vatanı sarar. Gün olur Vatan evlatları için gözler yaşarır.

Afrin kırsalında dün çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olduğu, 20 asker, 3 Polis Özel Harekat mensubu ve 3 korucunun da yaralandığı haberi içimize bir ateş, gözlerimize yeniden yaş döktürmüştür.

Sınırlarımızın içerisinde ve dışında her ne kadar şehit verirsek verelim kendi şanlı tarihine yakışır bir izzet ve gururla yaşama iradesini beş bin yıldır sürdüren tam bağımsız güçlü Türkiye idealinden ve bu kutlu yürüyüşten bu milleti ve devleti hiç kimse geri koyamayacaktır. Oynanan oyunların, verdiğimiz şehitlerin hesabı sorulmadan dönülmeyecektir.

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd’i… Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.

Ezan olup dinmeyen, bayrak olup inmeyen, şehit olup ölmeyen, adı Müslüman, soyadı Türk olan Mehmetçiklerimizi bir kez daha saygıyla anarken, bu zor günlerde dünyanın her yerinde vatan uğruna seve seve canını veren, vermeye hazır asker ve polislerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Polis Teşkilatımızın başı sağolsun. Yaralı güvenlik güçlerimize Allah şifalar versin.

 

Saygılarımla,

İsa GÖK

Genel Başkan