Şeker-iş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök Ün 03.12.2019 Tarihli Dünya Engelliler Günü Mesajı

     Birleşmiş milletler teşkilatının genel kurulu tarafından engelli hakları bildirgesinin kabul edilişinin yıl dönümü olan 3 Aralık günü dünyada ve ülkemizde engelliler gününü olarak kabul edilmiştir.

     Engellilere yönelik planlanan tüm hizmetlerde amaç onların toplumsal yaşamda daha aktif biçimde yer almasını sağlamak olmalıdır. Gözleri görmeyen, iki bacağı olmayan ya da belden aşağısı tutmayan, tek koluyla yaşama tutunmaya çalışan insanların bütün olumsuzluklara rağmen nefes almayı bırakmaları elbette mümkün değildir. Onların gözü kalpleri, ayakları ise sevgileridir. 

    Günümüz Türkiye’sinde artık engelli insanlarımız üreten, bağımsız bireyler olarak, spordan sanata, yönetimden ticarete, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde daha çok yer almalıdırlar. Bu açıdan toplumsal duyarlılığın ve bilinç düzeyinin daha da artması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki asıl engel insanların önyargılarıdır.
 

Saygılarımla,
İsa GÖK
Genel BaşkanSide Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel