TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI’NIN (ŞEKER-İŞ) 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI


“Milletimizin tarih yolculuğundaki şeref halkalarından biri olan 30 Ağustos Zaferiyle birlikte vatan toprakları işgalden kurtulmuş, milletimizin önünde yepyeni ufuklar açılmıştır.

30 Ağustos'ta köleliğe, teslimiyete, bağımlılığa, boyunduruğa ve acziyete en kararlı, en kalıcı ve en cesur karşılık verilmiştir. Ülkemizin birliğine, dirliğine ve bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan hain saldırılar, aziz milletimizin geçmişinden aldığı ilham ve şehitlerimizin bıraktığı mukaddes emanet bilincinin idrakiyle yok edilmiş, milli birlik ve kardeşlik şuuru doğrultusunda bağımsız yaşama azim ve kararlılığının ebediyen süreceği bir kez daha tescillenmiştir.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır"

Dizesinde ifade edildiği üzere, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Saygılarımla,

   İsa GÖK

Genel BaşkanSayaç: 527