Şeker-iş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök

Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök:

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ TÜRK MİLLETİNİ KUNTA KİNTE OLARAK GÖRENLERE VERİLEN EN GÜZEL CEVAPTIR”

30 Ağustos, Türk ulusunun izzetli direnişiyle yeniden dirilişi olan Dumlupınar Savaşıyla başlayan, Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yaktıkları büyük bir zaferin adıdır.

Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur şüphesiz ki her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Medeniyetlerin beşiği olan bu toprakların tarihinde dini referanslı çalışmalar, darbe ve işgal girişimleri bulunduğumuz yüzyılda da hız kesmeden sürmektedir. Her ne olursa olsun, gerek 15 Temmuz gecesinde gösterilen kahramanlık, gerekse ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında sergilenen birlik ve beraberlik milletimizin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını sürdürmekte olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu birlik ve beraberlik kendilerini sahip, Türk Milleti’ni Kunta Kinte olarak görenlere verilen en güzel cevap olmuştur. Türkiye sadece kendi halkının değil, tüm mazlumların ve mağdurların sığınağı ve limanı konumundadır. Bu köklü ve güçlü devlet “zamanı gelince atını nallamasını da, itini bağlamasını da iyi bilir’’. Birileri istiyor diye her diyarda at oynatılamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onun bunun lütfu, ikram ve bağışı değil, tarihi bir kavşak olduğunu artık tüm dünya idrak etmeye, kavramaya ve bu bağlamda hareket etmeye çalışmalıdır.

Gazi Mustafa Kemal’in “Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır” sözleri köklü geçmişimizden bugüne Türk’ün irade, azim ve kudretini göstermektedir.

Son sözle, Tuna Nehri’nin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını, Afrika'nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin evlatları olarak İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 96. yılında ülkemizin 30 Ağustos Bayramını yürekten kutluyorum.
Saygılarımla;
İsa GÖKSide Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel