Cumhuriyet Bayramı Mesajı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI


    Şan ve şerefle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamanın sevinci ve haklı gururu içerisindeyiz. Yıllar boyu verdiği bağımsızlık mücadelesinden büyük bir azimle kahramanlık destanı yazarak muzaffer ayrılan yeni Türk Devleti’nin ilk Anayasası’nda ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek, milletin efendiliğini her şeyden üstün tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yarın Cumhuriyeti ilân edeceğiz’ demesinin üzerinden tam 96 yıl geçti.  
 
   Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi ve dayanışma anlayışı bizim için mutlak yol gösterici olmuş ve o günden bugüne bizimle taşınan bu büyük miras, milli birliğimizin zarar görmesine hiçbir suretle imkân vermemiştir.

    Yaşanan yakın süreçte, ülkemiz üzerinde türlü emelleri olan dış mihraklar ve onların içimizdeki uzantıları, 15 Temmuz gecesi bu topraklarda kendi milletinin üzerine tankla, uçakla, helikopterle saldırmış, milli iradenin tecellisi olan Gazi Meclisimizi dahi yok etmeye çalışmıştır. 

    Ancak Aziz Türk Milleti, geçmişte olduğu gibi o gece de milli iradeye sahip çıkmış; etnik köken, mezhep, siyasi ayrım gözetmeksizin topyekûn yeni bir destan yazmayı başarmış, Gazi Meclisimizin adına yaraşır bir mücadeleyi tüm dünyaya örnek teşkil edecek biçimde kazanmayı bilmiştir.

     Bugün ise bölgesinde bir istikrar ve güven unsuru olan Türkiye'nin milli çıkarlarının ve güvenliğinin korunması adına Kahraman Ordumuz Türk Devleti sınırlarında terör yapılanmalarına izin vermeyerek, siyaseten yürütülen politikalar beraberinde Barış Pınarı Harekâtı ile de yeni bir destan yazmış, bunu tüm dünyaya göstermiştir. İşte Türk Milleti, bugünkü stratejik çalkantıyı, komplo bezirgânlarının eş zamanlı devreye koydukları imha senaryosunun eninde sonunda derdest edileceğini göstermiştir.

     Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 96. kuruluş yılında, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum.
Saygılarımla, İsa GÖK
Genel BaşkanSide Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel