Şeker-iş Özel Ödülü Anadolu Ajansına

23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu…

Şeker-İş Özel Ödülü Anadolu Ajansına

23. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Şeker-İş Özel Ödülü"nü AA'dan Orhan Fatih Doğan, 1500’li yıllarda tarım işçisi olarak Türkiye’ye yerleşen siyah Türkler temalı çekimiyle Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ün elinden aldı. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ise Gök’e Haber Kameramanları Derneği’ne verdiği katkılarından dolayı özel teşekkür plaketi verdi.

AA'dan Hisam Abu Shaqrah "112 Ekiplerine Saldırı" ile "Yılın En İyi Haber Görüntüsü", Murat Karadağ "Engelsiz Yürekler" ile "Yılın En İyi Spor Haberi", Orhan Fatih Doğan "Siyah Türkler" ile "Şeker-İş Özel Ödülü", İlhami Çetin "Kedi" ile "Kızılay İyilik Ödülü", Özkan Bilgin "Yüksek Gerilimde Ekmek Mücadelesi" ile "Türk-İş Emek Ödülü", Sarp Özer ve Engin Çorlu "Cesaret Ödülü"ne layık görüldü.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Sizler, önemli bir kamu hizmetini yerine getiren ve kamu yararına çalışan hem birer haberci, hem de birer sanatçısınız. Daima hayatın içindesiniz, toplumsal olayların şahidi, sosyal hayatın geçirdiği değişimlerin gözlemcilerisiniz. Dolayısıyla sizler şimdiki zamanın tarihini yazanlarsınız." diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, "Engelsiz Yürekler" isimli haberiyle Anadolu Ajansı'ndan (AA) Murat Karadağ'a "Yılın En İyi Spor Haberi Ödülü"nü verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na da Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel tarafından günün anısına plaket verildi.

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ayrıca, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Türk İş Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve diğer davetlilere plaket takdim etti. Bu arada, Kasapoğlu kamerayla çekim yaparak, basın mensuplarına poz verdi.

Polatel:

"Biz tarihin görsel değerleriyiz"

Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel de törende yaptığı konuşmada, "Geride bıraktığımız yüzyılda radyonun icat edilmesi ve ardından da televizyonun hayatımıza girmesiyle haber kameraları yolunu buldu. Görüntüler kitleleri gücüyle arkasından sürükledi. Bizim görüntülerimiz konuşur." ifadelerini kullandı.

"Biz tarihin görsel değerleriyiz" diyen Polatel, "Meslek ahlakına, demokratik değerlere, evrensel hukuka, kişi haklarına, özel hayat, saygı duyduğumuz ve önem verdiğimiz değerlerimizdir. Meslek riski yüksek bir görev icra ediyoruz. Toplumlara karşı olan sorumluluğun farkındayız. Ödül töreninin gerçekleşmesinde bizlere kapıları ardına kadar açan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

AA Görüntülü Haberler Editörlüğü’nün ödülünü, Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel, ATO Başkanı Gürsel Baran’ın elinden aldı.

AA’dan Sarp Özer ve Engin Çorlu'nun "Cesaret Ödülü"nü Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan verdi.

"Türk İş Emek Ödülü"nü AA'dan Özkan Bilgin, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün elinden aldı.

AA'dan İlhami Çetin'in "Kızılay İyilik Ödülü"nü, Türk Kızılayı Genel Müdürü İbrahim Altan verdi.

"Şeker İş Özel Ödülü"nü AA'dan Orhan Fatih Doğan, Şeker İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ten aldı.

AA'dan Hisam Abu Shaqrah’ın, "Yılın En İyi Haber Görüntüsü Ödülü"nü AA Uluslararası Haberler Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Tokat'a, Fotomuhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel verdi.
 


 Side Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel