Türkiye Gıda Ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök’ün Yeni Yıl Mesajı

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN YENİ YIL MESAJIDIR.

2018 yılına girmeye sayılı saatlerin kaldığı bu günlerde millet olarak zorlukların yaşandığı, acısı ve tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz.
Takvim yapraklarının 2018’i göstermesine az bir süre kala geçmiş gün ve ayların etraflıca muhasebesini yapmak, geleceğe dönük umutları yeni baştan formatlamak bizleri umutlandıracak, yüreklendirecek bir olgu olarak önümüzde durmaktadır. Yapay tartışmaların, suni gündemlerin, kısır çekişmelerin bir daha asla tekrarlanmayacağı inancı ile özellikle milletimizi birleştiren ve Türkiye’nin temel harcı olan ortak değerlerimizin tahrip edilerek toplumsal gerginlik ve ayrışma dinamiği haline getirilmesine müsaade edilmemesi noktasında hassasiyet içinde olunması gerekmektedir. Bin yıllık kardeşliğimizi sorgulatmaya çalışan, toplumsal dokumuza husumet tohumları atanlara karşı beş bin yılık milli benliğimiz ve kimliğimiz en güzel cevaptır.
Yeni bir yılın eşiğinde elbette geleceğe umutla bakmak, yarınlardan çok şey beklemek, ancak dünden de ders almak gerekmektedir. Şeker-İş Sendikası olarak milli ve manevi değerlerini, teşkilatının kuruluş yapısı ve ilkelerini tartışma ve çatışma konusu haline getirmeden mukaddes emanetini gelecek nesile daha güçlü ulaştırmaya çalışan bir anlayış ile hareket edilmesi inancını taşımalıyız. Şeker sektörünü içinde bulunduğu sancılı süreçten çıkaracak olan yine birbirimize olan bağlılığımız ve kale gibi sağlam irademiz olacaktır.  Bu sebeple ümidimizi canlı tutarak, karamsarlığa kapılmadan, küsmeden, birbirimizi incitmeden ve asla yorulmadan çıkar guruplarına karşı Türk Şeker Sektörünü hak ettiği mevkilere çıkarmak gibi sorumluluğumuz bulunmaktadır.
Son sözle, 2018 yılının kavgalardan uzak, huzur ve barışın olduğu, başta Türk Şeker Sanayi çalışanlarımıza, tarladaki üreticimizden, besicimize, nakliyecimize tüm insanlarımıza ve Müslümanlık alemine hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

                            Saygılarımla,
                              İsa GÖK
                           Genel Başkan