TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN ‘19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ MÜNASEBETİYLE YAYINLAMIŞ OLDUĞU MESAJI“19 Mayıs 1919 esarete mahkûm edilmek istenen Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki özgürlük mücadelesinin adı, milletimizin kaderini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişimdir. Bu açıdan bakıldığında böylesine önemli günler kutlama olduğu kadar düşünme günleri olmalıdır.

Tarihimiz, yolumuza ışık tutan bir rehberdir. İşte, 19 Mayıs 1919 tarihi de bizi tanımlayan, millî karakterimizi açıklayan, azim ve inançla ülkemizi işgal edenlere karşı, tarihte eşine az rastlanır bir destanı milletçe yazmaya başladığımız ilk gündür.

Bugün aradan geçen yıllara rağmen büyük Türk milleti üstünde kirli oyunlar oynanmaya devam etmekte. Küresel güçler içerden de kullandıkları hain maşalarla, ülkemizin ekonomik, siyasi ve sosyal yapısını paramparça etmek için çalışmaktadır. Yaşadığı coğrafyayı, doğusu ve batısıyla bilen, ilme ve sanata hâkim ve evrenselleşmeye açık gençlerimiz, her ne olursa olsun, Türkiye'yi önümüzdeki yüzyıllara güçlü karakterleriyle başarıyla taşıyacaklardır. Türkiye mutlak suretle milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkemizin gerçeklerini bilen ve tanıyan, özgür düşünceli gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Bu bakımdan en az dün kadar bugün de lazım olan aynı ruh ve şuurun gençliğe kazandırılması milli geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle genç işsizliğin en aza ineceği, gençlerimizin umutla yarınlara bakabileceği bir Türkiye hayaliyle, 19 Mayıs 1919’un 104. Yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda ve bugüne kadar yaşatılmasında katkısı bulunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”
 
                                                                                               Saygılarımla;
    İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 428