19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN ‘19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ MÜNASEBETİYLE YAYINLAMIŞ OLDUĞU MESAJI
 
 19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, aziz milletimizle birlikte büyük istiklal mücadelesini başlatmak için 103 yıl önce; inanç, fedakârlık ve gönül birliğiyle, ülkemizi işgal edenlere karşı durarak, tarihte eşine az rastlanır bir destanı milletçe yazmaya başladığımız dönüm noktasıdır.  19 Mayıs 1919’da Samsun’da tutuşturulan bu meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

İstiklalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşıyla aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur.

Omuzlarımızda duran bu yüce sorumluluk ve bağlılıkla; yaşadığı coğrafyayı doğusu ve batısıyla bilen, ilme ve sanata hâkim ve evrenselleşmeye açık gençlerimizin Türkiye'yi önümüzdeki yüzyıllara güçlü karakteriyle başarıya taşıyacaklarına inancımız tamdır. Türkiye mutlak suretle milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkemizin gerçeklerini bilen ve tanıyan, özgür düşünceli gençlerimizle yükselecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anarken sözlerimi Atatürk’ün Gençliğe Hitabesindeki şu cümlelerle bitirmek istiyorum;
 
             Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
       Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!
 
                                                             Saygılarımla,
                                                              İsa GÖK
                                                               Genel BaşkanSayaç: 715