İsa Gök 19 Mayıs Atatürk Kutlama Mesajı

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN ‘19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ MÜNASEBETİYLE YAYINLAMIŞ OLDUĞU MESAJDIR

“19 Mayıs 1919 esarete mahkum edilmek istenen Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki özgürlük mücadelesinin adı, milletimizin kaderini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişimdir. Bu açıdan bakıldığında böylesine önemli günler kutlama olduğu kadar düşünme günleri olmalıdır.

Tarihimizin akışını değiştiren bu olaydan sonra milletimiz 100 yıllık süreçten bugüne kenetlenerek eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanı olan Milli Mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüştür.

Gençlik, gelecektir…

Bundan sonraki süreçte gençlerimizi ideolojik kamplaşmalardan uzak, birlik ve beraberliğe teşvik edecek adımlar atılmalıdır. Türkiye’nin kaybedecek bir dakikalık zamanı yoktur. Daha fazla geç kalmadan, kısır çekişmeler, sığ tartışmalardan uzak, ahlaki ve manevi değerlerle donatılmış, nitelikli, bilgili ideal sahibi bir nesil için çalışılmalıdır. Ne beyin göçleri yaşanmalı ne de genç beyinlerin göçmesine izin verilmelidir. Sorunlar akılla, bilgiyle, diyalog ve dayanışma içerisinde çözülmelidir. Zaman kavga zamanı değildir. Coğrafik özelliği sebebiyle asırlardır makus kaderiyle iç ve dış mihraklarla mücadele etmeyi sürdüren Türkiye'nin, bundan sonra ki süreçte de insan haklarına dayalı demokratik ve laik rejimi, dinamik nüfusu, kuvvetli ordusu ve hepsinden önemlisi devlet ve milleti birbiriyle kaynaştırmayı başaracak bir yönetim anlayışıyla saygın ve ekonomik alanda güçlü bir ülke haline gelmesi hepimizin temennisidir.

Genç işsizliğin en aza ineceği, gençlerimizin umutla yarınlara bakabileceği bir Türkiye hayaliyle, 19 Mayıs 1919’un 100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda ve bugüne kadar yaşatılmasında katkısı bulunan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.”
 

Saygılarımla;

    İsa GÖK

Genel BaşkanSide Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel