18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü Mesajı

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLAMIŞ OLDUKLARI MESAJDIR

 

Bugün millet olarak muazzam bir stratejik silkinişin ve bağımsızlık uğruna ölümü bile hafife alan tarihi meydan okumanın 104. yıldönümünü idrak ediyoruz. Çanakkale Zaferi, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla "hasta adam" yaftası vurulan, bu topraklardaki bin yıllık varlığı kazınmak istenen milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biridir.

Cumhuriyet’in ilanına giden süreç ve milli mücadeleye rehber olacak manevi ruh Çanakkale’nin bereketli ve nurlu ufkunda doğmuştur. En az dün kadar, bugün de milletimizin bekası için ihtiyacımız olan “Çanakkale Ruhu” nun nesillere kazandırılması milli geleceğimiz açısından hayati derecede önem arz etmektedir. Bugün yaşadığımız süreçte maruz kaldığımız risk ve tehlikeler daha sinsi, daha kapsamlı ve daha zorludur. Çanakkale ruhundan ilham ve feyz alamamış gafillerin ve milli duyguları körelmiş mihrakların kökü dışarıda, ucu ve uzantıları içeridedir. Tıpkı yüz dört yıl önceki gibi bugün de aziz milletimiz, vatanına yönelmiş her türlü tehditlere karşı uyanık olmalı, dimdik ayakta durmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza; bugün milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan evlatlarımıza ve kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

 

Saygılarımla,

    İsa GÖK

Genel BaşkanSide Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel