ŞEKER-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

ŞEKER-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
Gücünü Sandıktan, Yetkisini Milletten Almayan Bir İdareyi Asla Meşru 
Kabul Etmeyiz

15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi yok sayarak, demokrasimizin ve cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen silahlı kuvvetlerin içine sızmış bir grup hain tarafından planlanan darbe girişiminin üzerinden tam yedi yıl geçti. Türk milletinin tüm unsurlarıyla, vatan ve millet düşmanlarına karşı yekvücut olarak direnişe geçeceğini hesap etmeyen bu güruhun bozguna uğratılması vesilesiyle bu tarihi olay, yurdumuzda ve birçok dünya milletinde demokrasi mücadelesinin mihenk taşlarından biri olarak kabul edilmiştir. 

Türkiye, 15 Temmuz gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz.

Gerekçesi her ne olursa olsun kadim milletimizin özgür iradesi ile şekillenmiş parlamento üzerinde tahakküm kurmaya tevessül edilmesi, içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti mensuplarının yanı sıra parlamentoda gurubu bulunan siyasi parti üyelerinin de olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne karşı silahlı saldırı ve abluka uygulanması demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Büyük Türk Milleti’nin kendi kaderini kendisinin belirleme iradesinin bir tecellisi olarak 15 Temmuz; vatanını, milletini, namusunu, istiklalini ve istikbalini korumak ve kurtarmak için ölümü göze alan kahramanların bu hain saldırıya karşı destan yazdığı bir sivil direniş olarak da anılacaktır.

Son sözle bu coğrafyada Türkiye’nin arkasından iş çevirenler, uluslararası arenada terör örgütlerini açık ya da gizli destekleyenler, ince işçilikle ülkeler arasında nifak tohumu ekenler insanlık vicdanında her zaman mahcup ve mahkûm olacaklardır. Tökezlememizi bekleyen, irademize pranga vurmaya çalışan odaklara rağmen millet olma bilincini yitirmeyen Türkiye, yoluna yine milletinden aldığı güçle, kararlılığı ve inancıyla devam edecektir. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe teşebbüsünü bir kez daha şiddet ve nefretle lanetliyor, hain işgal girişiminde milletimizin izzetini ve devletimizi korumak için canını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyoruz.
                
 
    Saygılarımla,
İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 467