Türk-iş Heyeti 15 Temmuz Şehidinin Mezarını Ziyaret Etti

Türk-İş Heyeti 15 Temmuz Şehidinin Mezarını Ziyaret Etti

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) yönetim kurulu üyeleri 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssünde şehit olan Ömer Takdemir'in mezarını ziyaret ederek dua etti. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) yönetim kurulu üyeleri 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssünde şehit olan Ömer Takdemir'in mezarını ziyaret ederek dua etti.

İlk olarak Kahramankazan belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü makamında ziyaret eden heyet, 15 Belediye Binası sergi Salonu’na geçerek 15 Temmuz resim sergisini gezdi. Kahramankazan ilçesine gelen Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Genel Teşkilatlanma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Başkanı Eyüp Alemdar ve Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, şehit Ömer Takdemir'in ailesiyle şehidin kabrine gitti.

Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, 15 Temmuz'da yaşananları unutturmamak için şehit Ömer Takdemir'in kabrini ziyaret ettiklerini belirterek, "Tabii bu şehitler sayesinde ayaktayız. Bu şehitler sayesinde ülkemizin bayrağı dalgalanıyor. Bizim ülkemizde gerek dış güçlerden, gerekse içeriden zarar verecek kim olursa olsun ülkemizin huzuru için Türk milleti olarak bu konuda canımızı verecek şekilde cesur bir milletiz." dedi.

Şehidin babaannesi Satı Takdemir de (73) torununu vatan için toprağa vereli 2 yıl olduğunu ve onu çok özlediğini ifade ederek, "Hemen her gün mezarını ziyarete gidiyorum, çiçekleri suluyorum, onunla konuşuyorum." diye konuştu.

TÜRK-İŞ heyeti daha sonra Akyurt Hisar Cami’nde Cuma Namazı öncesi 15 Temmuz şehitleri için mevlit törenine katıldı.Side Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel