10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI (ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ MÜNASETEİYLE YAYINLAMIŞ OLDUĞU MESAJI

Vatandaşlarımıza doğru bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışan basın mensupları, evrensel normlara uygun ilkeler içerisinde objektif olarak kamusal bir görev üstlenmektedir. Medya, yönetim erkleri ile toplum arasındaki en önemli araçtır. Milletin taleplerinin, beklentilerinin veya şikâyetlerini ilgili mercilere aktarılmasını sağlayarak, demokrasinin gereği olarak vatandaşların yönetime katılma hakkını kullanmasına vesile olmaktadır.

Her durum ve koşulda insanların doğru bilgiye ulaşma hakkını sağlamak amacıyla gece gündüz demeden çalışmasına rağmen, çalışan emekçilerin anayasal bir hakkı olan sendikalaşmasının önündeki engellerin de kaldırılması da en büyük temennimizdir.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına milli iradeye ve demokrasimize kasteden 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı dik duruş sergileyerek demokrasi sınavından başarıyla geçen basın mensuplarımız, bugün ise aynı azmi Barış Pınarı Harekâtını tüm dünyaya aktarırken göstermiştir. Bu vesileyle, çalışan veya çeşitli sebeplerle çalışamayan bütün basın mensuplarımızın bu önemli gününü kutlar, bu kutsal görevi yerine getirirken kaybettiğimiz emekçi kardeşlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.

Saygılarımla;
İsa GÖK
Genel BaşkanSide Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel
by