TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN BERAT KANDİLİ MESAJITÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN BERAT KANDİLİ MESAJI

Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan, nurlu gölgesi üzerimize düşmeye başlayan Ramazan ayına bizleri hazırlayan Berat Kandil’ine, bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır. 
Bu rahmet gecesinin, başta Filistin ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin, zulüm ve soykırımlardan kurtulmalarına, ümitlerinin ve kararlılıklarının artmasına vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Berat Kandilini en samimi duygularımla tebrik eder,  bu mübarek gecenin, ülkemizin ve İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederim.
                                                                           

                                                                                                                                                                                    Saygılarımla,
                                                                                                                                                                                        İsa GÖK                                                                                                                                                                                                                               Genel Başkan
 Sayaç: 475