​​​​​​​29 EKİM CUMHURİYETİMİZİN 99. KURULUŞ YILI MESAJI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI’NIN(ŞEKER-İŞ)
29 EKİM CUMHURİYETİMİZİN 99. KURULUŞ YILI MESAJI

“Tüm dünyanın, savaşların hastalıkların, göçlerin ve açlıkların gölgesinde kritik değişim ve dönüşüm sürecinden geçtiği bir dönemde bağımsızlık hikâyeleriyle tüm dünyayı kendine hayran bırakan ülkemizin en önemli zaferlerinden biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. yılını kutlamanın ayrı bir onur ve gururunu yaşıyoruz.

Aziz milletimiz, bağımsızlığına göz diken düşman unsurlarına karşı verdiği kararlı ve onurlu mücadelesiyle, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin tesir edemeyeceğini kanıyla ve canıyla göstermiştir. Türk milletinin akan kanları, semada yankılanan Allah Allah nidaları ve topraklarımızın her karışında bulunan aziz şehitlerimizin ruhları, varlığımızın güvencesi, Cumhuriyetimizin ebedi muhafızlarıdır.

Hiç şüphesiz ki, mazlum milletlere örnek olan ve geçtiğimiz yüzyılın en haklı, en meşru, en insani ve en ahlaklı kurtuluş mücadelesi, Türk milletinin muazzam iradesi ve kararlığı sağlanmıştır. Ecdadımızın kanlarıyla tescil edilmiş 99 yıllık Cumhuriyet çınarı, etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun, tüm Türk vatandaşlarının mirası, göz nuru, şehit ve gazilerimizin bizlere ebedi hediyesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu çok anlamlı günün yıldönümünde, Tarih boyunca vermekte olduğumuz “var olma” mücadelesinde, canlarını feda ederek, kutsal vatan topraklarıyla bütünleşen aziz şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi, bu devletin varlığı için mücadele edenleri minnetle ve şükranla yâd ediyorum. Mekânları cennet, ruhları şad olsun. Büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

                                                                                                                                 Saygılarımla;

    İsa GÖK

Genel BaşkanSayaç: 398