TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI (ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan 1920, milli tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.  Ecdadımız o gün, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kenetlenmiş ve bağımsızlığından ödün vermeden çıktığı ve büyük mücadeleler verdiği bu yolda, bağımsızlığını tesis etmeyi başarmış; milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de açarak tüm dünyaya ilan etmiştir.

Mustafa Kemal ATATÜRK, milli egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisan tarihini, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak onlara armağan etmiştir. Nitekim “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK,  yarınların yaşatıcısı olan çocuklarımızın ne kadar değerli olduklarını bu veciz sözle de ifade etmiştir.

Gazi meclisimizin kuruluşunun 103. yılında bizlere bu haklı gururu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi kutlu hatıralarıyla sevinç, dua ve hürmetle yâd ediyor, Çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak hedefiyle başta deprem bölgesindeki çocuklarımız olmak üzere, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.


 
Saygılarımla,
İsa GÖK
Genel Başkan

 Sayaç: 873