TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 2024 YILI YENİ YIL MESAJI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 2024 YILI YENİ YIL MESAJI

“Savaş, acı, gözyaşı, hüzün ve sevinçlerle perçinlenmiş 2023 yılını arkamızda bırakarak 2024 yılına giriyoruz.

2023 yılının deposunda dağ gibi yığılı çözüm bekleyen ağır yüklerin 2024 yılında çözüme kavuşturulacağı, taptaze ümitlerle hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü bir yıl temennimizi sonuna kadar taşıyoruz.

Savaşlar, etnik gerilimler, mezhep temelli cepheleşmeler, terör saldırıları, paylaşım kavgaları, hâkimiyet mücadeleleri, ekonomik ve diplomatik şantajlar, gıda ve enerji darboğazları, insani ve vicdani krizler maalesef dünyayı deyim yerindeyse esaret altına almıştır.

Özellikle Rusya ile Ukrayna arasında süregelen askeri ve stratejik çatışmalar sadece bu ülkeyle sınırlı olmamış, menfi sonuçları itibariyle Avrupa’dan Amerika’ya, Asya’dan Afrika’ya kadar tesir etmediği alan neredeyse kalmamıştır.

Özellikle ülkemizin merkezini oluşturduğu yakın coğrafyamızda da kara bulutlar dolaşmakta, artık bir dram haline dönüşen ve insanlık faciasının ulu orta yaşandığı Filistin’de; hiçbir suçu günahı olmayan çocuk, hasta, yaşlı binlerce masum insan, bombaların hedefi haline gelerek devlet terörüne kurban giderken, sözde insan hakları nidaları atan dünyanın buna sessiz kalması manidardır.

Tarihin tekerleği ileriye doğru döndükçe, akrep yelkovanla yarıştıkça dünyada yaşanan olaylarla birlikte özellikle ülkemizde de bir takım sorunlar ağırlaşmakta ve önüne çıkan engebelerin yüksekliği giderek artmaktadır.

Küresel ekonomide kara bulutlar toplanırken ve ülkemizde de bunun en derin sancıları hissedilirken, Türkiye’nin özveriyle çalışması, empatiyi, diyaloğu daha fazla önemsemesi, dünyadaki teknolojik dönüşümün öncüsü olması artık bir zorunluluk halini almıştır. Ülkemiz, her türlü zorluğun üstesinden gelecek bir iradeye sahiptir. 

Beş bin yıldan fazla devasa bir medeniyet havzasının toplumu olan Türk Toplumu’nun dinamik yapısı her zaman dikkate alınmalıdır. Böyle bir yapı içerisinde mutlaka zaman zaman başlıca yozlaşma ve çöküntü yaratan sorunlar ve bunlara yönelik görüş ayrılıklarının yaşanması doğaldır. Burada aslolan, kamuoyunun vicdanının rahatlatılmasıdır. Ortak hedeflerimizin, ülkemizin kalkınması ve ileri gitmesi olduğunu, bu hedefe ulaşmak için, devlet ve millet olarak el ele verilmesinin gerekliliği herkes tarafından katıksız benimsenmelidir. Artık ortak ‘İyiliklerde’ buluşmanın zamanı gelmiştir.

Her yeni yıl, bir milâda ve bir umuda tekabül eder. Türkiye’de özellikle çalışma hayatında kangrenleşen sorunlar yumağı 2024 yılından itibaren çözüme kavuşturulmalıdır. 

Bu vesileyle 2024 yılında ülkemiz, bölgemiz ve dünyada, terör ve çatışmaların son bulmasını, kan ve gözyaşının dinmesini ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor başta Gıda ve Şeker Sanayi emekçi kardeşlerimiz olmak üzere bütün emekçilerimizin ve vatandaşlarımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum…


 
Saygılarımla;
İsa GÖK
Genel BaşkanSayaç: 639