19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
 

Bu topraklarda 1000 yıllık Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarının başında gelen 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, aziz milletimizle birlikte büyük istiklal mücadelesini başlatmak için 102 yıl önce Samsun'a ayak bastığı gündür. 
Tarihimiz, yolumuza ışık tutan bir rehberdir. İşte, 19 Mayıs 1919 tarihi de bizi tanımlayan, millî karakterimizi açıklayan, azim ve inançla ülkemizi işgal edenlere karşı, tarihte eşine az rastlanır bir destanı milletçe yazmaya başladığımız ilk gündür. 
19 Mayıs 1919 tarihi Türk milleti için bir dönüm noktası olmuştur. I. Dünya Savaşı sonunda Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında Mondros Ateşkes Anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşmadan sonraki süreçte vatan toprakları düşman kuvvetleri tarafından işgal edilmeye başlanmıştır. İşgal ile birlikte bağımsızlığı elinden alınarak, esarete mahkûm edilmek istenen milletimizi, bu esaretten kurtarmak isteyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmıştır. Atatürk, özgürlük mücadelesinin ateşini milletiyle beraber Samsun'da yakmıştır. Mustafa Kemal, Türk milletinin bağımsızlığının, özgürlüğünün yeniden kazanılmasının ve düşmanın vatandan çıkartılmasının ancak ve ancak milletin birlik ve beraberliğinin sağlanmasının ardından başlatılacak bir mücadele ile mümkün olduğunu görmüş ve bu yönde çok önemli adımlar atmıştır. Mustafa Kemal, Samsun'a ayak basar basmaz tam bağımsız bir devlet kurma düşüncesini hayata geçirebilmek amacıyla; tarihimizde önemli kilometre taşları olarak kabul edilen adımların atıldığı bir sürecin gerçekleşmesini sağlamıştır. 

Esaret altında yaşamayı reddeden Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir araya gelerek Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış ve bu savaş neticesinde büyük bir zafer kazanarak özgürlüğünü yeniden kazanmıştır. Bu zaferin ardından Cumhuriyet'in ilan edilmesi ile Türk milleti yeni bir devlet kurarak daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmiştir. Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz" diyerek, çok zor koşullarda yapılan mücadeleler neticesinde kurulan Cumhuriyeti güvendiği Türk Gençliğine emanet etmiştir.

Türk Gençliği'nin de kendilerine Atatürk tarafından emanet edilen Cumhuriyeti korumak, yaşatmak ve daha ileriye götürmek için: Kurtuluş Savaşı esnasında en güç koşullar altında yılmadan ve büyük azimle mücadele eden kahramanlarımızı örnek alarak, durmadan, azimle ve kararlıkla çalışması gerekmektedir. Bunun için gençlerimizin tek ihtiyacı olan şey de bağımsızlık inancını içinde bulunduran 19 Mayıs ruhudur. 

Bu duygularla, genç işsizliğin en aza ineceği, gençlerimizin umutla yarınlara bakabileceği bir Türkiye hayaliyle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere adlarını tarih sayfalarına bile sığdıramayacağımız, toprağımızın her zerresinde hakkı olan şehit ve gazilerimizi bu anlamlı günde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

 Atatürk’ün 20 Ekim 1927’de Gençliğe Hitabesindeki söylediği gibi;
Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir!

Saygılarımla,
İsa Gök
Genel BaşkanSayaç: 231
Side Otel Türkei Antalya Hotel, Side Hotel, All Inclusive Hotel A unique paradise in Antalya Side ... An unforgettable holiday awaits you with friendly staff, great food, comfortable rooms and bathrooms, fun big pools, Side's unique beach and sand ... Türkei Antalya Hotel