GENEL BAŞKAN İSA GÖK’ÜN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜNE İLİŞKİN AÇIKLAMASI

TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI(ŞEKER-İŞ) GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜNE İLİŞKİN AÇIKLAMASIDIR

 
“Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hakk’a yürüyüşünün üzerinden 83 yıl geçmiştir.

Aramızdan ayrılışının bu yıldönümünde kendisini bir kez daha Fatihalarla, saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.
Gazi Mustafa Kemal, her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen, zulme, baskıya, dayatmaya, esarete karşı boyun eğmeyen bir politika izlemiş ve tüm dünyanın Türkiye’ye saygıyla ve gıptayla bakmasına neden olmuştur.

Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren bu büyük lidere büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir.

Kurtuluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarını, millet iradesine dayanarak gösterdiği üstün basireti, gayretleri küçültmeye, sulandırmaya ve bu yolla da ülkemizin içini karıştırmaya çalışanlara karşı en iyi cevabın yine büyük Türk Milleti tarafından verileceğine kimsenin şüphesi olmasın.

Yaşamak bir insan hakkıdır. Sağlıklı nesiller, yapısı bozulmamış, sağlıklı ve güvenilir gıda ile mümkündür. Sağlıklı, güvenli ve yeterli gıdaya uygun fiyatlarla sürdürülebilir bir biçimde ulaşabilmek de bir insan hakkıdır ve bunu sağlamak kamunun en önemli görevlerinden biridir. Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası, bugün küresel bir sorun haline gelen, insanların doğal ve güvenilir gıdaya erişimi noktasında toplumun bilinçlendirilmesi adına öncülük ederken, aynı zamanda sorumluluk bilinci ile de hareket etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ecdadımızın alın teriyle temellerini attıkları bizlere emanet ettikleri ve iftiharla sahiplendiğimiz her biri milli bir değer olan şeker fabrikalarımızın hırpalanmasına ve tahrip edilmek istenmesine karşı dün olduğu gibi bugün de sonuna kadar mücadele edileceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Çünkü gelecek nesillerimize, evlatlarımıza ve torunlarımıza devraldığımız bu eşsiz mirası sağlam bir şekilde bırakmak, üzerimize düşen sorumluluğumuzun bir gereğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Atatürk’ü, Milli Mücadelemizin bütün kahramanlarını, bütün aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Saygılarımla…”
 
İsa GÖK
                                                                                                    Genel BaşkanSayaç: 1013