TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİŞLERİ SENDİKASI GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MÜNASEBETİYLE YAYINLAMIŞ OLDUĞU MESAJIDIR
Milletimizin tarihte eşi görülmemiş bir mücadele sergilediği Kurtuluş Savaşı'nı nihayete erdiren 30 Ağustos Zaferi'nin yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz
Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi, dayanışma ve birlik anlayışı bizim için mutlak yol göstericidir. Bölgesinde bir istikrar ve güven unsuru olan Türkiye'nin milli çıkarlarının ve güvenliğinin korunması için Kahraman Ordumuzun daima güçlü olması büyük önem taşımaktadır. Esaretin reddi, boyunduruğun defi, köleliğin ve bağımlılığın tarihe gömülmesi elbette 30 Ağustos faziletinin ve kahramanlığının destansı bir sonucu olmuştur. Milli mücadele her bakımdan, Türk milletinin yaşama kararlılığını ve bağımsızlık tercihini vicdanlarda bayraklaştırmış ve bu doğrultuda geri dönülmesi mümkün olmayan millet iradesi şan ve şerefle dünyaya ilan edilmiştir. Türk milletinin kutlu varlığına pranga vurmak için birbiriyle yarışan husumet ittifakı dün olduğu gibi yarın da layık olduğu acı dersini meydanlarda alacaktır.
 
Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimiyle çökertilmek istenen Türkiye, Milleti ve Türk Ordusuyla büyük bir özveri ve feragat timsali olan şehitlerinin ve gazilerinin, emsalsiz cesaretleriyle, kahramanlıklarıyla, dünya ülkelerini bir kez daha hayrete uğratmıştır. Herkes bilmelidir ki, dün Kocatepe’deki milli heyecanın ve şuurun aynısı bugün Türkiye sevdalılarının düşünce ve davranışlarında fazlasıyla bulunmaktadır. İşte Türk Milleti, bugünkü stratejik çalkantıyı, komplo bezirgânlarının eş zamanlı devreye koydukları imha senaryosunu eninde sonunda rafa kaldıracaktır.
Türkiye'nin, ekonomisi, demokrasisi ve ordusuyla istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükseldiği bu önemli günde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı, milletimizin bağımsızlığının tekrar kazanıldığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 95. yıldönümünü içtenlikle kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran hislerimle anıyorum.
 
Saygılarımla,
   İsa GÖK
Genel Başkan