TÜRKİYE GIDA VE ŞEKER SANAYİ İŞÇİLERİ SENDİKASI
GENEL BAŞKANI İSA GÖK’ÜN İSTANBUL BEŞİKTAŞ STADINDAKİ TERÖR SALDIRISINA YÖNELİK 12.12.2016 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASIDIR.


“Türk Milleti, 15 Temmuz Gecesi Olduğu Gibi Bağımsızlığını ve Bölünmez Bütünlüğünü Tehdit Eden İç ve Dış Mihraklara Karşı Yekvücut Halinde Durmaya Devam Edecektir”
10 Aralık 2016 Cumartesi akşamı İstanbul’da oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından birisi canlı bomba, diğeri de bomba yüklü araç olmak üzere yapılan menfur saldırılar sonucu,en son belirlemelere göre 30’u polis 39 insanımız şehit olmuş, 19’u ağır 155 vatandaşımız da yaralanmıştır. Millet olarak büyük bir yas içerisinde olduğumuz bu günde, temennimiz yaralılarımızın sağ salim ailelerine kavuşmalarıdır.
Ertesi gün mübarek Mevlid Kandili ve Dünya İnsan Hakları günü olan 10 Aralık tarihinde böyle manidar bir terör eyleminin yapılıyor olması, terör örgütünün insanlıktan çıkmış, vahşi ve sinsi yüzünü bir kez daha göstermiştir. Uğruna bedeller ödeyerek kurulan bu cennet vatan üzerinde bölücü planları olan ve dünya üzerinde haritalar yazıp çizen şer odaklarının eylemlerine çanak tutan, kalpleri nasırlaşmış hain terör örgütleri ve onun işbirlikçileri; stadyumlarımızda, caddelerimizde, sokaklarımızda, meydanlarımızda ve toplumsal hayatın devam ettiği tüm alanlarda milletimizin huzurunu tehdit etmektedir. Ancak gözden kaçırılan bir husus vardır ki; Türk milleti, 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü tehdit eden iç ve dış mihraklara karşı yekvücut halinde, tek ses ve tek yürek olarak durmaya devam edecek ve bölücü emelleri bozguna uğratacaktır. Terör örgütlerine kanat gererek Türkiye’de kargaşa yaratmak isteyen ‘tek dişi kalmış canavar’ devletlerin hevesini kursağında bırakacak olan birlik mesajlarını vermeye devam edecek olan bu millet, Türkiye Cumhuriyeti’nin terörle uzun ve meşakkatli mücadelesinde devletimizin yanında her daim hazır olmaya devam edecektir.
 Bu vesileyle, Türkiye’yi acıya boğan hain terör saldırısı sonucu şehit olan 39 polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.
 

                                           Saygılarımızla
                                               İsa GÖK
                                          Genel Başkan