“DEMOKRASİ DIŞI HER TÜRLÜ GİRİŞİMİ REDDEDİYORUZ”

15 Temmuz 2016 tarihinde cereyan eden Askeri darbe girişimi vatan sevdalısı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin personeli ve Polisimizin demokrasi adına gösterdiği kararlı mücadele ile bertaraf edilmiş, milli iradeye sürülmek istenen kara leke sonunda temizlenmiştir. Haince düzenlenen ve hedef gözetmeden gerçekleştirilen saldırıda 161 kişinin hayatını kaybetmesi ve 1440 kişinin yaralanması bizleri derin bir yasa boğsa da Milli iradeyi teslim almaya çalışanlar karşısında sokağa çıkarak tek yürekle örnek bir duruş sergileyen halkımızın bu eşsiz tavrı, yarınlarımız adına yüreklerimize bir nebze de olsa su serpmiştir. Kazanan bir kez daha milletimiz olmuştur.
TBMM’nde gurubu bulunan siyasi partilerimizin temsilcilerinin darbeye hayır diyerek ihanet ve terör karşısında sarsılmaz birliktelik içinde demokrasiye nasıl sahip çıktıklarını tüm dünyaya göstermeleri de bizlere yeni bir Demokrasi Bayramını hediye etmiştir. Anayasal düzene karşı her türlü demokrasi dışı girişimi reddederken, Demokratik hukuk devletinin yanında olduğumuzun aziz milletimizce bilinmesini istiyoruz.Bundan sonraki süreçte de darbe girişiminin faillerinin en kısa zamanda adaletin karşısına çıkartılarak bedelini çok ağır ödemeleri noktasında adımların atılması en büyük arzumuzdur.
Bu vesile ile darbeci askeri birliklerin, ülkesinin seçilmiş hükümetini zor kullanarak devirme girişimini bir kez dahakınıyor, saldırılarda hayatını kaybeden tüm demokrasi şehitlerimize, Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, ülkesinin menfaatlerini savunurken yaralanan kahraman güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.Allah, ülkemize bir daha böyle kara lekeler yaşatmasın.  Türkiyemizin başı sağ olsun.
 

Saygılarımla,
   İsa GÖK
Genel Başkan